Wszystkie atrakcje w Magicznych Ogrodach są w cenie biletu.

Na terenie parku nie ma pylących traw. Nie mamy niestety żadnego wpływu na to, co znajduje się dokoła niego. Nie możemy zagwarantować, że podczas pobytu w Magicznych Ogrodach nie wystąpią żadne reakcje alergiczne, jednak do tej pory nie mieliśmy żadnych sygnałów od naszych gości o przypadkach wystąpienia silnych reakcji uczuleniowych.

Bilet kupiony za pośrednictwem strony internetowej jest ważny do 30 września 2019.

Tak. Jeśli zaistnieje potrzeba otrzymania takiej faktury prosimy o wcześniejszy kontakt kasy@magiczneogrody.com

Tak, bilet grupowy do Magicznych Ogrodów umożliwia wejście zarówno rodzinom z dziećmi, jak i samym dorosłym (min. 3 osoby). W przypadku dzieci – musi im towarzyszyć zawsze przynajmniej jedna osoba dorosła.

Prosimy o skorzystanie z podstrony Dojazd

Atrakcje znajdujące się na terenie parku przeznaczone są dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Posiadamy jedynie dwie strefy z ograniczeniem wiekowym. Najnowszą taką atrakcją są Mosty w koronach Drzew – dostępne dla dzieci od 4. roku życia z opiekunem, a samodzielnie od 8. roku życia. Ponadto tajemnicze Mroczysko – dostępne wyłącznie dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Zdecydowanie tak. Ścieżki w parku są dostosowane do tego, by mogły się po nich poruszać osoby na wózkach inwalidzkich. Tak samo swobodnie może poruszać się więc po parku mama ze swoją pociechą w wózku. W toaletach są też przygotowane przewijaki, a w restauracji można poprosić o podgrzanie słoiczka z posiłkiem dla dziecka. We wszystkich obiektach gastronomicznych znajdują się krzesełka do karmienia dla małych dzieci.

W Magicznych Ogrodach są cztery restauracje. Pierwsza z nich znajduje się na Dziedzińcu, a druga w Drzewach. Kolejne dwie to Czerwona Karczma przy Krasnoludzkim Grodzie oraz Grill przy Polu Turniejowym.

Tak. W restauracji przy wejściu do parku dostępne są: czajnik, kuchenka mikrofalowa i podgrzewacz do butelek.

Zawsze warto przygotować się odpowiednio do warunków pogodowych, wziąć ze sobą odpowiednią odzież, wygodne obuwie. Dobrze mieć dla dzieci odzież na zmianę, ewentualnie ręcznik – w parku znajdują się miejsca do zabaw wodnych. W słoneczne dni dobrze mieć ze sobą środki do ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Trzeba też pamiętać, że ogrody zamieszkiwane są nie tylko przez istoty magiczne, ale też stworzenia należące do świata natury. Warto przygotować się na spotkanie z nimi zabierając ze sobą środki ochrony przed owadami i aparat!

Odpowiednie przygotowanie się do wizyty pozwoli dzieciom na spontaniczne doświadczenia stymulujące jego rozwój, a Państwu oszczędzi stresu i zmartwień (np. z powodu zamoczonej wodą odzieży itp.)

Park jest zbudowany tak, by osoby chcące skryć się przed słońcem, mogły odpocząć w cieniu. Odpocząć można m.in. w zagajniku, ale też na trasie zwiedzania, gdzie odnajdą Państwo zacienione miejsca.

Tak. Na miejscu znajdą Państwo potrzebny sprzęt. Trzeba jedynie zabrać ze sobą węgiel, jedzenie, talerzyki i sztućce.

Chociaż w Magicznych Ogrodach można się cieszyć urokami plażowania to jednak nie ma możliwości połączenia tej formy odpoczynku z pływaniem. Chętni mogą pobrodzić w wodzie – taka możliwość ucieszy z pewnością wszystkie dzieci.

Tak. Przed opuszczeniem parku należy zgłosić się do ochrony po pieczątkę uprawniającą do powrotu tego samego dnia.

Magiczne Ogrody to bajkowa przestrzeń, w której spotyka się dobro i zło. Większa część parku to przyjazne otoczenie zamieszkiwane przez dobre istoty. Jedynie Mroczysko jest inne. To strefa obrazująca zło. Poczucie strachu i niepokoju w Mroczysku jest stymulowane poprzez starannie dobrane bodźce, m.in. głośny dźwięk.
W pierwszych latach swojego życia dziecko nie rozróżnia prawdy od fikcji, a intensywne przeżycia wzmocnione przez przypadkowe zdarzenia, na które nie mamy wpływu (nagły krzyk, zagubienie się), mogą okazać się powodem niejednej nieprzespanej nocy.
W trosce o dzieci, ich wrażliwą naturę, działając w porozumieniu z psychologiem i pedagogiem, wprowadziliśmy dolną granicę wieku uprawniającą do przekroczenia bramy Mroczyska – ukończenie 6 roku życia.
Zachęcajmy dziecko do podejmowania nowych wyzwań w granicach jego możliwości. W ten sposób stwarzamy mu warunki do harmonijnego rozwoju opartego na poczuciu własnej wartości.

Niestety na teren parku nie można wprowadzać psów ani innych zwierząt. Kierujemy się tutaj przede wszystkim względami bezpieczeństwa i higieny.

Prosimy sprawdzić skrzynkę odbiorczą oraz SPAM. Jeśli biletów nie ma, a nasze infolinie będą przeciążone, prosimy pobrać potwierdzenie wykonania przelewu. Potwierdzenie przelewu będzie stanowiło dowód zakupu biletów i tym samym umożliwi bezproblemowe wejście do nas.

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia

  • codziennie
zamknięte