Ogród

Wyobraź sobie miejsce porośnięte setkami kwiatów, drzew i krzewów, pośród których płyną delikatnie szumiące strumienie.
Magiczne Ogrody to nie tylko atrakcje, ale też olbrzymi, wielohektarowy ogród zaprojektowany z myślą o estetycznych i sensorycznych doświadczeniach. Każdego dnia ogrodnicy świata baśni pracują i pielęgnują porastające go rośliny. Piękno ogrodu przyciąga jednak nie tylko ludzi. Miejsce to, na swój dom wybrały także ptaki i motyle, które swoją obecnością dopełniają obrazu stworzonego przez rośliny.
Magiczne Ogrody zostały zaprojektowane są zgodnie z renesansowymi zasadami tworzenia ogrodów. W takich formach zawarta jest zawsze alegoria, którą odczytać mogą tylko Ci którzy znają legendy, mity czy odniesienia literackie.
Poznając historię Magicznych Ogrodów możesz odczytywać historię zawartą w ogrodzie.
Ogród został zaprojektowany w taki sposób, że możesz obserwować przyrodę, widząc jej cykle kwitnienia, przebarwiania liści.
Ideą, która nam przyświeca jest, aby specyficznych warunkach ogrodu odpoczywać. Jednak ogród to przede wszystkim miejsce w którym stykamy się z autentyczną przyrodą, które pozwala poczuć jej energię. Bądź uważny, przyjrzyj się różnorodności kształtów, barw, wypatruj motyli jaszczurek, czy ptaków…
W tej scenerii doskonale odnajdują się nie tylko najmłodsi, lecz także osoby starsze, które spacerując po Magicznych Ogrodach mogą przenieść się w świat, który pamiętają z dzieciństwa, a który tak silnie wypierany jest przez rozrastające się miasta.

wróć
Godziny otwarcia

Godziny otwarcia

  • codziennie
10:00 - 19:00