REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ FUNPARK SP. Z O.O.
REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ FUNPARK SP. Z O.O.
§1
Informacje ogólne
- Niniejszy regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną w ramach działalności spółki FunPark sp. z o.o. z/s. w Puławach, ul. gen. Fieldorfa – Nila 16/13, 24 – 100 Puławy, woj. lubelskie KRS: 0000353604, NIP: 7162785934, REGON: 060604671, stanowi regulamin, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 1 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t. jedn. Dz.U. z 2020 r., poz. 344) (dalej jako: „Regulamin”).
- Regulamin określa w szczególności:
- ) rodzaje i zakres Usług świadczonych drogą elektroniczną;
- ) warunki świadczenia Usług drogą elektroniczną;
- ) warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie Usług drogą elektroniczną;
- ) procedury związane z wykonywaniem obowiązków ciążących na hostingodawcy w rozumieniu Rozporządzenia w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz zmiany dyrektywy 2000/31/WE (akt o usługach cyfrowych) (Dz. U. UE. L. z 2022 r. Nr 277, str. 1 z późn. zm.) w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz zmiany dyrektywy 2000/31/WE (akt o usługach cyfrowych) (Dz. U. UE. L. z 2022 r. Nr 277, str. 1 z późn. zm.) (dalej jako: „DSA”);
- ) punkt kontaktowy, o którym mowa w art. 11 i 12 DSA.
- Administratorem usług związanych z rodzinnym parkiem tematycznym „Magiczne Ogrody” zlokalizowanym w Trzciankach 92, 24-123 Janowiec (dalej jako: „Magiczne Ogrody”) jest FunPark sp. z o.o. z/s. w Puławach (dalej jako: „Usługodawca”).
- Informacje o usługach związanych z Magicznymi Ogrodami dostępne są pod adresem strony internetowej: https://magiczneogrody.com/ (dalej jako: „Strona internetowa”).
- Strona internetowa realizuje cele uzyskiwania dostępu do usług świadczonych przez Usługodawcę oraz ich promocji i marketingu.
- Usługodawca świadczy Usługi drogą elektroniczną na podstawie niniejszego Regulaminu, regulaminu sprzedaży „Magicznych Ogrodów”, regulaminu przyjmowania i rozpatrywania reklamacji rodzinnego parku tematycznego „Magiczne Ogrody”, polityki prywatności Fun Park Sp. z o.o., informacji RODO dotyczących fanpage’a „Magiczne Ogrody” na portalu Facebook oraz regulaminów promocji każdorazowo zamieszczanych na Stronie internetowej.
- Niniejszy Regulamin oraz regulaminy wskazane w ust. 6 (powyżej) udostępniane są przez Usługodawcę na Stronie internetowej.
- Każdy Użytkownik Strony internetowej przed rozpoczęciem korzystania z Usług oferowanych przez Usługodawcę jest zobowiązany zapoznać się z niniejszym Regulaminem i przestrzegać go od chwili rozpoczęcia korzystania z usług.
- Na potrzeby niniejszego Regulaminu, przez Użytkownika rozumie się każdą osobę fizyczną, osobę prawną oraz jednostkę organizacyjną niebędącą osobą prawną, której ustawa przyznaje zdolność prawną, która odwiedza Stronę internetową lub korzysta z funkcji i Usług oferowanych przez Usługodawcę (dalej jako: „Użytkownik”).
- Warunkiem korzystania z usług oferowanych przez Usługodawcę za pośrednictwem Strony internetowej jest akceptacja niniejszego Regulaminu.
§2
Usługi świadczone drogą elektroniczną
- Usługodawca udostępnia w ramach Strony internetowej nieodpłatne usługi świadczone drogą elektroniczną (dalej jako: „Usługi”), w tym w szczególności:
- ) wyświetlanie zawartości Strony internetowej odwiedzającym Użytkownikom;
- ) możliwość nabycia elektronicznego biletu wstępu do parku tematycznego Magiczne Ogrody;
- ) możliwość otrzymywania tzw. newslettera zawierającego informacje o nadchodzących wydarzeniach i promocjach obowiązujących w parku tematycznym Magiczne Ogrody.
- Świadczenie Usług wskazanych w ust. 1 (powyżej) nie wymaga rejestracji i logowania do konta, niezbędne jest jednak podanie danych osobowych Użytkownika umożliwiających wykonanie Usług, zgodnie z Polityką prywatności dostępną na Stronie internetowej. Z chwilą skorzystania z dowolnych Usług oferowanych przez Usługodawcę zawarta zostaje pomiędzy stronami Umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną.
- W przypadku usług, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 2 (powyżej), Umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną zostaje zawarta na czas oznaczony i rozwiązuje się z chwilą zakończenia korzystania z usługi tj. odpowiednio opuszczenia przez Użytkownika Strony internetowej lub zakończenia procesu zakupu biletów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 (powyżej).
- W zakresie usługi tzw. newslettera, o którym mowa w ust. 1 pkt 3 (powyżej), Umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną zostaje zawarta na czas nieoznaczony, a jej rozwiązanie następuje z chwilą wypowiedzenia przez jedną ze stron, bez podawania przyczyny.
- Użytkownik korzystając z Usług jednocześnie oświadcza, że:
- ) podane przez niego dane oraz adres elektroniczny są kompletne, zgodne ze stanem faktycznym oraz nie naruszają jakichkolwiek praw osób trzecich;
- ) jest uprawniony do zawarcia umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną;
- ) akceptuje Regulamin, tzn. zapoznał się z jego treścią i zobowiązuje się go przestrzegać.
- Użytkownik akceptuje konieczność posiadania aktualnego, czynnego adresu poczty elektronicznej celem prawidłowego wykonywania usług. Adres ten jest podawany bezpośrednio z chwilą rozpoczęcia korzystania z Usług lub pośrednio, w przypadku rejestracji Użytkownika za pośrednictwem innych serwisów (np. Facebook).
§3
Warunki świadczenia Usług drogą elektroniczną
- W celu prawidłowego korzystania ze Strony internetowej niezbędne są:
- ) dostęp do urządzenia połączonego z siecią Internet;
- ) dostęp do aktualnej wersji przeglądarki internetowej;
- ) włączona obsługa JavaScript w przeglądarce internetowej;
- ) włączona obsługa niezbędnych plików cookies;
- ) włączone kaskadowe arkusze stylów CSS.
- Usługodawca zobowiązuje się dołożyć wszelkich starań, żeby Strona internetowa funkcjonowała w sposób ciągły, tj. 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do:
- ) wysyłania Użytkownikowi za pośrednictwem poczty elektronicznej komunikatów technicznych dotyczących działania Strony internetowej lub komunikatów prawnych dotyczących Usług świadczonych drogą elektroniczną;
- ) modyfikacji Strony internetowej, w szczególności zakresu oraz rodzaju Usług świadczonych drogą elektroniczną i funkcjonalności Strony internetowej;
- ) okresowych przerw technicznych niezbędnych do aktualizacji, modernizacji, konserwacji i rozwijania Strony internetowej;
- ) zmiany regulaminów o których mowa § 1 ust. 6.
- Usługodawca informuje Użytkownika o przerwach technicznych w działaniu Strony internetowej, zamieszczając na Stronie internetowej stosowny komunikat nie później niż 24 godziny przed planowaną przerwą.
- W przypadkach szczególnych, mających wpływ na bezpieczeństwo lub stabilność Strony internetowej, Usługodawca ma prawo do czasowego zaprzestania lub ograniczenia świadczenia Usług bez wcześniejszego powiadomienia Użytkowników.
§4
Opinie i komentarze Użytkowników
- Zabrania się Użytkownikom przesyłania na skrzynki e-mail należące do Usługodawcy lub publikowania na stronach internetowych Usługodawcy, a także na profilach Usługodawcy w mediach społecznościowych i wyszukiwarkach internetowych treści nielegalnych, o których mowa w ust. 2 (poniżej).
- Treściami nielegalnymi w rozumieniu niniejszego Regulaminu są wszelkie treści, które, same w sobie lub przez odniesienie do działania, naruszają przepisy prawa polskiego i prawa wspólnotowego, w szczególności poprzez naruszenie jakichkolwiek dóbr osobistych, zniesławienie (pomówienie) lub znieważenie, a także:
- ) próby odsprzedaży biletów do parku tematycznego Magiczne Ogrody oraz na wydarzenia organizowane przez Usługodawcę;
- ) próby odsprzedaży wszelkich produktów Usługodawcy;
- ) próby reklamowania jakichkolwiek innych podmiotów, w szczególności prowadzących działalność konkurencyjną;
- ) dodawanie prywatnych lub komercyjnych ogłoszeń bez zgody Usługodawcy;
- ) przesyłanie na skrzynki e-mail należące do Usługodawcy lub publikowanie na stronach internetowych Usługodawcy, a także profilach Usługodawcy w mediach społecznościowych i wyszukiwarkach internetowych treści powodujących zakłócenie pracy systemów teleinformatycznych lub inne, zakłócające jego pracę, oddziaływanie na powyższe serwisy;
- ) zakłócanie normalnego korzystania ze Strony internetowej, profilów Usługodawcy w mediach społecznościowych i wyszukiwarkach internetowych przez innych Użytkowników;
- ) podejmowanie prób uzyskania danych dostępowych innych Użytkowników do profili służących do interakcji Użytkowników ze Stroną internetową oraz profilami Usługodawcy w mediach społecznościowych i wyszukiwarkach internetowych.
- Każdy zainteresowany może zgłosić opinię lub komentarz znajdujący się w bazie danych Usługodawcy lub opublikowany na profilu Usługodawcy zawierający nielegalne treści.
- Zgłoszenie, o którym mowa w ust. 3 (powyżej), powinno zostać wystosowane do punktu kontaktowego Usługodawcy i powinno zawierać:
- ) wystarczająco uzasadnione wyjaśnienie powodów, dla których dana osoba lub dany podmiot zarzucają, że odpowiednie informacje stanowią nielegalne treści;
- ) jasne wskazanie dokładnej elektronicznej lokalizacji informacji, takiej jak dokładny adres URL lub dokładne adresy URL, oraz, w stosownych przypadkach, dodatkowe informacje umożliwiające identyfikację nielegalnych treści (np. precyzyjną datę i godzinę publikacji), stosownie do rodzaju treści i konkretnego rodzaju usługi hostingu;
- ) imię i nazwisko lub nazwę oraz adres e-mail osoby lub podmiotu dokonujących zgłoszenia, z wyjątkiem zgłoszenia dotyczącego informacji uznawanych za związane z jednym z przestępstw, o których mowa w art. 3-7 dyrektywy 2011/93/UE;
- ) oświadczenie potwierdzające powzięte w dobrej wierze przekonanie osoby lub podmiotu dokonujących zgłoszenia, że informacje i zarzuty w nim zawarte są prawidłowe i kompletne.
- Usługodawca, niezwłocznie, w terminie nie dłuższym niż 3 dni od otrzymania zgłoszenia, potwierdza zainteresowanym za pośrednictwem wiadomości e-mail, rozpoczęcie procedury związanej z rozpatrywaniem przedstawionych zarzutów co do dopuszczalności określonej treści w świetle niniejszego Regulaminu.
- Uprawnienie przewidziane w ust. 3 (powyżej) nie wyłącza możliwości działania Usługodawcy „z urzędu”. W przypadku działania Usługodawcy „z urzędu”, zawiadomienie, o którym mowa w ust. 5 (powyżej), oraz dalsze informacje w sprawie, wystosowane są wyłącznie wobec Użytkownika (zainteresowanego), którego decyzja dotyczy.
- Usługodawca lub osoba wyznaczona przez Usługodawcę podejmuje decyzję z zachowaniem należytej staranności, w sposób niearbitralny, obiektywny i terminowy, w terminie 14 dni od potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.
- Decyzja Usługodawcy może polegać w szczególności na:
- ) ukryciu treści;
- ) usunięciu treści;
- ) pozostawieniu treści na Stronie internetowej lub na profilach Usługodawcy w mediach społecznościowych i wyszukiwarkach internetowych.
- Niezależnie od decyzji wydanej przez Usługodawcę, w przypadku powzięcia informacji dających podstawę do podejrzenia, że popełniono, popełnia się lub może dojść do popełnienia przestępstwa zagrażającego życiu lub bezpieczeństwu osoby lub osób, Usługodawca natychmiast informuje o swoim podejrzeniu organy ścigania lub organy sądowe zainteresowanego państwa członkowskiego lub zainteresowanych państw członkowskich i przekazuje wszystkie dostępne informacje na ten temat.
- W przypadku, gdy dostawca usług hostingu nie może z dostateczną pewnością wskazać zainteresowanego państwa członkowskiego w rozumieniu DSA, informuje organy ścigania państwa członkowskiego, w którym znajduje się jego siedziba lub w którym jego przedstawiciel prawny ma miejsce zamieszkania lub siedzibę, lub informuje Europol.
- W przypadku, gdy działanie Usługodawcy uzależnione jest od zgody lub działania podmiotów trzecich, czynności podjęte przez Usługodawcę w toku procedur opisanych powyżej, następują po uzyskaniu odpowiedniej zgody lub po podjęciu działań przez podmiot trzeci.
- Po podjęciu decyzji, Usługodawca niezwłocznie informuje wszystkich zainteresowanych o podjętych krokach lub uznaniu zgłoszenia za bezzasadne wraz z uzasadnieniem zawierającym m.in.:
- ) wskazanie, czy decyzja obejmuje usunięcie informacji, uniemożliwienie dostępu do nich lub ograniczenie widoczności informacji albo nakłada inne środki przewidziane w DSA, w odniesieniu do informacji, oraz, w stosownych przypadkach, zakres terytorialny decyzji i okres jej obowiązywania;
- ) fakty i okoliczności, na podstawie których podjęto decyzję, w tym w stosownych przypadkach informację, czy decyzję podjęto na podstawie zgłoszenia dokonanego zgodnie z art. 16 DSA czy na podstawie dobrowolnych czynności sprawdzających prowadzonych z własnej inicjatywy oraz, gdy jest to absolutnie niezbędne, tożsamość zgłaszającego;
- ) w stosownych przypadkach, informacje na temat wykorzystania zautomatyzowanych środków podczas podejmowania decyzji, w tym informację, czy decyzję podjęto w odniesieniu do treści wykrytych lub zidentyfikowanych z wykorzystaniem zautomatyzowanych środków;
- ) jeżeli decyzja dotyczy potencjalnie nielegalnych treści, wskazanie podstawy prawnej, na której opiera się decyzja, oraz wyjaśnienia dotyczące powodów, dla których na tej podstawie uznaje się dane informacje za nielegalne treści;
- ) jeżeli decyzja opiera się na zarzucanej niezgodności informacji z Regulaminem, wskazanie podstawy regulaminowej, na której opiera się decyzja, oraz wyjaśnienia dotyczące powodów, dla których uznaje się dane informacje za niezgodne z tą podstawą;
- ) jasne i przyjazne dla Użytkownika informacje na temat przysługujących odbiorcy Usługi możliwości odwołania się od decyzji, w szczególności, w stosownych przypadkach, za pośrednictwem wewnętrznych mechanizmów rozpatrywania skarg, pozasądowego rozstrzygania sporów i sądowych środków odwoławczych.
- Procedura zawiadamiająca, o której mowa w ust. 5, 6 i 12 (powyżej) nie ma zastosowania do zainteresowanych, którzy nie udostępnili Usługodawcy elektronicznych danych kontaktowych.
- Każdy zainteresowany, a w szczególności Użytkownik, którego decyzja dotyczy, może się od niej odwołać w terminie 14 dni poprzez skierowanie wiadomości do Usługodawcy za pośrednictwem punktu kontaktowego, w której wskaże potencjalne uchybienia w decyzji wydanej przez Usługodawcę i przedstawi stosowną argumentację na poparcie swoich zarzutów.
- Odwołanie rozpatruje Usługodawca lub osoba przez niego wskazana.
- Wskutek procedury odwoławczej Usługodawca może utrzymać decyzję w mocy, zmienić ją albo uchylić.
- Do procedury odwoławczej, o której mowa w ust. 14 (powyżej), postanowienia zawarte w ust. 5-8 (powyżej) stosuje się odpowiednio.
- Po podjęciu decyzji w procedurze odwoławczej, Usługodawca przekazuje niezwłocznie wszystkim zainteresowanym ostateczne stanowisko w sprawie, uzasadniając je w sposób zwięzły i zrozumiały.
§5
Środki podejmowane przeciwko nadużywaniu procedury zgłoszeniowej i ochrona przed takimi działaniami
- Usługodawca zawiesza na okres od 1 do 6 miesięcy, w zależności od stopnia i natężenia naruszeń, o których mowa w ust. 3 (poniżej) oraz po wydaniu uprzedniego ostrzeżenia, świadczenie Usług na rzecz Użytkowników często zamieszczających na stronach internetowych Usługodawcy, a także na profilach Usługodawcy w mediach społecznościowych i wyszukiwarkach internetowych oraz przesyłających na skrzynki e-mail Usługodawcy oczywiście nielegalne treści, sprzeczne zarówno z prawem, jak i niniejszym Regulaminem.
- Usługodawca zawiesza na okres od 1 do 6 miesięcy, w zależności od stopnia i natężenia naruszeń, o których mowa w ust. 3 (poniżej) oraz po wydaniu uprzedniego ostrzeżenia, rozpatrywanie zgłoszeń, o których mowa w § 4 ust. 3 (procedura zgłoszeniowa) oraz odwołań, o których mowa w § 4 ust. 13 (procedura skargowa) wnoszonych przez osoby lub podmioty dokonujące często oczywiście bezzasadnych zgłoszeń lub przez skarżących wnoszących często oczywiście bezzasadne skargi.
- Przy podejmowaniu decyzji o zawieszeniu, Usługodawca ocenia w sposób indywidualny, terminowy i obiektywny, z zachowaniem należytej staranności, czy Użytkownik, osoba, podmiot zgłaszający lub skarżący dopuszcza się nadużywania, o którym mowa w ust. 1 i 2 (powyżej), z uwzględnieniem wszystkich istotnych faktów i okoliczności wynikających z informacji dostępnych dla Usługodawcy. Okoliczności takie obejmują co najmniej:
- ) liczbę oczywiście nielegalnych treści lub oczywiście bezzasadnych zgłoszeń lub skarg, które zostały odpowiednio przekazane, dokonane lub wniesione w danym okresie;
- ) stosunek takiej liczby do całkowitej liczby informacji lub zgłoszeń odpowiednio przekazanych lub dokonanych w danym okresie;
- ) ciężar gatunkowy nadużywania, w tym charakter nielegalnych treści, stopień szkodliwości treści oraz konsekwencje opublikowania nielegalnych treści;
- ) zamiar i motywacje Użytkownika, osoby, podmiotu zgłaszającego lub skarżącego, jeżeli taki zamiar lub motywacje można określić.
§6
Punkt kontaktowy
- Usługodawca wyznaczył elektroniczny punkt kontaktowy związany z oferowanymi przez Usługodawcę Usługami oraz z publikowaniem treści na stronach internetowych Usługodawcy, profilach Usługodawcy w mediach społecznościowych i wyszukiwarkach internetowych, przeznaczony do bezpośredniej komunikacji z organami państw członkowskich, Komisją oraz Radą Usług Cyfrowych: opinie@magiczneogrody.com.
- Ten sam punkt kontaktowy został wyznaczony do bezpośredniej i szybkiej komunikacji Użytkownika z Usługodawcą. Komunikacja może być prowadzona w języku polskim lub angielskim.
- Punkt kontaktowy dostępny jest na Stronie internetowej w zakładce „Kontakt” oraz w informacjach na profilach Usługodawcy w mediach społecznościowych.
§7
Ewidencjonowanie treści oraz obowiązki sprawozdawcze
- Przesyłając treści na skrzynki e-mail należące do Usługodawcy lub publikując je na stronach internetowych Usługodawcy, a także na profilach Usługodawcy w mediach społecznościowych i wyszukiwarkach internetowych lub korzystając z procedury zgłoszeniowej albo odwoławczej, o których mowa w § 4 Regulaminu, Użytkownik przyjmuje do wiadomości i wyraża zgodę na ewidencjonowanie niezbędnych treści, w celu wypełnienia ciążących na Usługodawcy obowiązków sprawozdawczych wynikających z DSA.
- Ewidencjonowanie, o którym mowa w ust. 1 (powyżej) nastąpi z poszanowaniem przepisów prawa wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L 119/1) oraz Polityki prywatności Fun Park Sp. z o.o.
§8
Odpowiedzialność
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za:
- ) problemy techniczne bądź ograniczenia techniczne występujące w urządzeniu końcowym, systemie teleinformatycznym lub infrastrukturze telekomunikacyjnej, z których korzysta Użytkownik, a które nie spełniają wymogów określonych w § 3 ust. 1 Regulaminu lub są niezależne od Usługodawcy;
- ) utratę przez Użytkownika danych spowodowaną awarią urządzenia końcowego, systemu teleinformatycznego lub infrastruktury telekomunikacyjnej, z których korzysta Użytkownik lub innymi okolicznościami z przyczyn nieleżących wyłącznie po stronie Usługodawcy;
- ) skutki korzystania ze Strony internetowej lub profili Usługodawcy w mediach społecznościowych i wyszukiwarkach przez Użytkownika w sposób sprzeczny z obowiązującym prawem, postanowieniami Regulaminu lub zasadami współżycia społecznego;
- ) niedostępność Strony internetowej, profili Usługodawcy w mediach społecznościowych i wyszukiwarkach spowodowaną działaniem siły wyższej, a także działaniami lub zaniechaniami Użytkownika;
- ) szkody powstałe na skutek zaprzestania świadczenia Usług, w przypadku gdy nastąpiło to z winy Użytkownika lub ze względu na naruszenie przepisów prawa lub Regulaminu.
- Z zastrzeżeniem bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa, łączna i całkowita odpowiedzialność odszkodowawcza Usługodawcy z tytułu świadczenia Usług, niezależnie od podstawy prawnej odpowiedzialności, ograniczona jest wyłącznie do szkód rzeczywiście poniesionych (damnum emergens).
§9
Ochrona danych osobowych
W zakresie ochrony danych osobowych Użytkowników, osób lub podmiotów zgłaszających lub skarżących, gromadzonych i przetwarzanych na potrzeby postanowień niniejszego Regulaminu, zastosowanie ma Polityka prywatności Fun Park Sp. z o.o. oraz Informacja RODO dotycząca fanpage’a „Magiczne Ogrody” na portalu Facebook, dostępne pod adresem: https://magiczneogrody.com/polityka-prywatnosci/.
§10
Zmiana Regulaminu
- Usługodawca ma prawo do jednostronnej zmiany Regulaminu z ważnych przyczyn, w szczególności:
- ) gdy zmiana Regulaminu jest konieczna ze względu na zmianę przepisów powszechnie obowiązującego prawa lub ze względu na uznanie konkretnego postanowienia Regulaminu za niedozwolone;
- ) w razie zmiany rodzaju i zakresu Usług świadczonych drogą elektroniczną oraz warunków lub zasad świadczenia Usług;
- ) w celu realizacji obowiązku wynikającego z powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub obowiązku wynikającego z prawomocnego orzeczenia sądu lub decyzji administracyjnej.
- Usługodawca poinformuje Użytkowników o zmianie Regulaminu poprzez zamieszczenie informacji na Stronie internetowej w formie okienka pop-up oraz odpowiednich postów w mediach społecznościowych.
- W przypadku Użytkowników zapisanych do newslettera, Usługodawca informuje o zmianie Regulaminu drogą e-mail. W przypadku braku akceptacji nowych lub zmienionych postanowień Użytkownik zobowiązany jest zgłosić ten fakt Usługodawcy w celu wykreślenia go z newslettera.
- W przypadku niewyrażenia zgody na zmianę Regulaminu, dane przekazane przez Użytkownika są usuwane z bazy danych Usługodawcy w terminie 7 dni.
§11
Potencjalne ryzyka związane z korzystaniem z usług świadczonych drogą elektroniczną
- Stosownie do art. 6 pkt 1 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, Usługodawca informuje, że korzystanie z usług świadczonych drogą elektroniczną może wiązać się z ryzykiem. Ewentualne zagrożenia związane z korzystaniem z tych usług, a także środki techniczne dostępne usługobiorcom w celu ich zminimalizowania, opisane zostały w ust. 2 (poniżej).
- Do podstawowych zagrożeń związanych z korzystaniem z sieci Internet, w tym z korzystaniem ze Strony internetowej Usługodawcy i jego profili w mediach społecznościowych czy wyszukiwarkach, należą m.in.:
- ) złośliwe oprogramowanie (ang. Malware) – różnego rodzaju aplikacje lub skrypty mające szkodliwe, przestępcze lub złośliwe działanie w stosunku do systemu teleinformatycznego użytkownika sieci, takie jak wirusy, robaki, trojany;
- ) programy szpiegujące (ang. Spyware) – programy śledzące działania użytkownika, które gromadzą informacje o użytkowniku i wysyłają je – zazwyczaj bez jego wiedzy i zgody – autorowi programu;
- ) spam – niechciane i niezamawiane wiadomości elektroniczne rozsyłane jednocześnie do wielu odbiorców, często zawierające treści o charakterze reklamowym;
- ) wyłudzanie poufnych informacji osobistych (np. haseł) przez podszywanie się pod godną zaufania osobę lub instytucję (ang. Phishing);
- ) włamania do systemu teleinformatycznego użytkownika z użyciem narzędzi hackerskich;
- ) kryptoanaliza – możliwość odnalezienia słabości systemu kryptograficznego w celu umożliwienia jego złamania lub obejścia.
- Użytkownik, aby uniknąć powyższych zagrożeń, powinien zaopatrzyć swój komputer i inne urządzenia elektroniczne, które wykorzystuje podłączając się do Internetu, w program antywirusowy i zaporę sieciową (firewall). Program taki powinien być stale aktualizowany.
§12
Postanowienia końcowe
- Wszelkie prawa własności intelektualnej do treści zawartych na Stronie internetowej, w tym będących składnikiem Usług świadczonych drogą elektroniczną, a także treści zamieszczanych przez Usługodawcę na profilach Usługodawcy w mediach społecznościowych i wyszukiwarkach przysługują Usługodawcy.
- Użytkownikowi przysługuje prawo do korzystania z treści, o których mowa w ust. 1 (powyżej), wyłącznie na warunkach określonych niniejszym Regulaminem.
- Kopiowanie, zwielokrotnianie, rozpowszechnianie i inne formy korzystania z treści, o których mowa w ust. 1 (powyżej), bez uzyskania uprzedniej zgody Usługodawcy lub wykraczające poza granice dozwolone prawem, są zabronione.
- Stosownie do art. 6 pkt 2 Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, Usługodawca informuje, że w ramach Strony internetowej stosuje pliki cookies w celach opisanych szerzej w banerze cookies na Stronie internetowej.
- Uznanie poszczególnych postanowień niniejszego Regulaminu w sposób przewidziany prawem za nieważne lub bezskuteczne, nie wpływa na ważność lub skuteczność pozostałych postanowień Regulaminu. W miejsce nieważnego lub bezskutecznego postanowienia mają zastosowanie inne postanowienia, które są najbliższe celom nieważnego lub bezskutecznego postanowienia i całego Regulaminu, a zarazem są zgodne z przepisami obowiązującego prawa.
- W przypadku ewentualnych sporów związanych z usługami świadczonymi drogą elektroniczną, sądem właściwym do ich rozpatrywania będzie sąd właściwy miejscowo dla siedziby Usługodawcy.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie, zastosowanie mają przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, Kodeksu cywilnego i inne bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa.
- Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 17 lutego 2024 roku.