Wejdź do świata baśni!

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Dojazd i organizacja

Do Trzcianek, gdzie znajdują się Magiczne Ogrody, można dojechać z Puław, Janowca lub Kazimierza Dolnego. Można to zrobić także bez samochodu. Wówczas należy wsiąść w autobus linii 17 w Puławach lub Janowcu. Wyruszając z Kazimierza, warto przeprawić się promem. Więcej na: https://magiczneogrody.com/dojazd.

Zamów wycieczkę dla swojej klasy, grupy przedszkolnej lub… dla dużej liczby przyjaciół! Oferty wycieczek dla szkół i przedszkoli są dostosowane do podstawy programowej. Zadzwoń w sprawie rezerwacji na numer: 500-032-772 (dni powszednie w godzinach 8:00 – 16:00) lub napisz na: przedszkola@magiczneogrody.com / szkoly@magiczneogrody.com.

Ścieżki w Magicznych Ogrodach są dostosowane do tego, by swobodnie mogły się po nich poruszać mamy z wózkami. W toaletach są komfortowe przewijaki. We wszystkich obiektach gastronomicznych znajdują się krzesełka do karmienia dla małych dzieci.

W restauracji przy wejściu do Parku dostępne są: czajnik, kuchenka mikrofalowa oraz podgrzewacz do butelek. Możecie więc podgrzać słoiczek z posiłkiem dla dziecka – wystarczy dać znać Obsłudze.

Mamy szerokie ścieżki o utwardzonej nawierzchni, co zapewnia swobodę przemieszczania się. W każdej toalecie znajduje się komfortowa i przestronna kabina dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Większość naszych atrakcji jest łatwo dostępna, a część dedykowana przede wszystkim osobom z niepełnosprawnością. Ponadto zachęcamy do skorzystania z biletu w cenie 10 zł za okazaniem orzeczenia o niepełnosprawności!

Warto przygotować się odpowiednio do warunków pogodowych: założyć wygodne obuwie, lekką odzież. Dla dzieci przyda się coś na zmianę, ewentualnie ręcznik – w Parku znajdują się miejsca do zabaw wodnych. Warto też zabrać środki do ochrony przed działaniem promieni słonecznych oraz owadów.

Chociaż w Magicznych Ogrodach można się cieszyć urokami plażowania, to jednak nie ma możliwości połączenia tej formy odpoczynku z pływaniem. Chętni mogą pobrodzić w wodzie – taka możliwość ucieszy z pewnością wszystkie dzieci!

Park jest zbudowany tak, by osoby chcące skryć się przed słońcem, mogły odpocząć w cieniu. Odpocząć można m.in. w Zagajniku, a także na trasie zwiedzania, gdzie odnajdziecie zacienione miejsca.

Tak, jak najbardziej! W końcu przyjeżdżasz do nas na cały dzień. Przed opuszczeniem Parku należy zgłosić się do Ochrony po pieczątkę uprawniającą do powrotu tego samego dnia.

Niestety na teren Parku nie można wprowadzać psów ani innych zwierząt. Kierujemy się tutaj przede wszystkim względami bezpieczeństwa i higieny. Ważny jest dla nas także komfort Twoich zwierzęcych przyjaciół, które bywają przecież nieśmiałe…

Zasady wstępu do Parku określa Regulamin Parku. Dotychczas nie zdarzyła się sytuacja, w której osoby posiadające ważny bilet i spełniające warunki opisane w Regulaminie nie zostały wpuszczone do Magicznych Ogrodów. Wejdź do świata baśni!

W trosce o bezpieczeństwo naszych Gości stosujemy ogólne przepisy dotyczące używania dronów w parkach. Prosimy o uszanowanie tej zasady – będziemy mogli wspólnie cieszyć się niezmąconym śpiewem ptaków i szumem Drzewc…

Korzyści dla Ciebie

Kup Bilet Powrotny z rabatem 20% podczas swojej wizyty u nas! Jest ważny od następnego dnia po zakupie, ale bez konkretnej daty. Mając go, odwiedzisz nas ponownie w dowolnym terminie w bieżącym sezonie.

W Magicznych Ogrodach dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami, a cena za tę przygodę jest wyjątkowa! Bilet dla maluszka kosztuje 5 zł i przysługuje dzieciom do 100 cm wzrostu (przy pomiarze odejmujemy wysokość butów). Twoja pociecha będzie przemierzać świat baśni jako wyjątkowy Gość!

W Magicznych Ogrodach urodziny trwają 11 dni! Każdy jubilat, niezależnie od wieku, za bilet zapłaci 20 zł. Wystarczy że 5 dni przed urodzinami, w dzień urodzin lub do 5 dni po nich okaże ważny dokument z datą urodzin.

Mamy 5 punktów, w których zjesz obiad wedle swoich upodobań. Menu jest urozmaicone i sezonowe. Zależnie od miejsca będziesz się cieszyć przyjemnym gwarem lub kameralną atmosferą. Zjesz u nas dania tradycyjne, wegetariańskie, a także regionalne. W 3 kawiarniach czekają napoje, soki oraz desery.

Zabierz kawałek Magicznych Ogrodów do siebie! Czekają dwa przestronne sklepy z pamiątkami zaprojektowanymi wyłącznie dla naszego Parku. Są wśród nich przybory szkolne, wygodne koszulki, pojemne kubki na kawę i produkowane w Polsce drewniane tarcze i wiele innych przydatnych rzeczy!

Twoje bezpieczeństwo

Dwuletnia praktyka pokazała, że jesteśmy przygotowani na przyjęcie Gości w różnych warunkach, także nieco trudniejszych. Z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych oraz aktualnych zaleceń jesteśmy w stanie zapewnić Wam komfortowy i bezpieczny rodzinny pobyt. Magiczne Ogrody to olbrzymi, 18-hektarowy ogród, z setkami tysięcy roślin: drzew, krzewów i kwiatów – to przestrzeń, w której wypoczniesz ciałem i duchem.

Na terenie Parku nie ma pylących traw. Nie mamy niestety żadnego wpływu na to, co znajduje się dokoła niego. Nie możemy zagwarantować, że podczas pobytu w Magicznych Ogrodach nie wystąpią żadne reakcje alergiczne, jednak do tej pory nie mieliśmy żadnych sygnałów od naszych Gości o przypadkach wystąpienia silnych reakcji uczuleniowych.

Atrakcje znajdujące się na terenie Parku przeznaczone są dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Posiadamy jedynie dwie strefy z ograniczeniem wiekowym. Jedną z takich atrakcji są Mosty w koronach Drzew – dostępne dla dzieci od 4 roku życia z opiekunem, a samodzielnie od 8 roku życia. Ponadto tajemnicze Mroczysko – dostępne wyłącznie dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Magiczne Ogrody to bajkowa przestrzeń, w której spotyka się dobro i zło. Większa część Parku to przyjazne otoczenie zamieszkiwane przez dobre istoty. Jedynie Mroczysko jest inne. To strefa obrazująca zło. Poczucie strachu i niepokoju w Mroczysku jest stymulowane poprzez starannie dobrane bodźce, m.in. głośny dźwięk.

W pierwszych latach swojego życia dziecko nie rozróżnia prawdy od fikcji, a intensywne przeżycia wzmocnione przez przypadkowe zdarzenia, na które nie mamy wpływu (nagły krzyk, zagubienie się), mogą okazać się powodem niejednej nieprzespanej nocy.

W trosce o dzieci, ich wrażliwą naturę, działając w porozumieniu z psychologiem i pedagogiem, wprowadziliśmy dolną granicę wieku uprawniającą do przekroczenia bramy Mroczyska – ukończenie 8 roku życia.

Zakup biletu

Kup bilet online przed przyjazdem. To gwarancja uniknięcia kolejki do kasy i szybkiego przejścia przez bramę. Bilety do nas kupisz także w kasach, ale zakup przez Internet bywa dużo tańszy (dzięki naszym promocjom online) i ekologiczny – nie ma potrzeby drukowania biletu, wystarczy pokazać go na ekranie!

Bon Turystyczny zrealizujesz online oraz w kasie Magicznych Ogrodów oznaczonej „U nas zrealizujesz Bon Turystyczny”. Płatność bonem na naszej stronie jest bardzo wygodna. Wystarczy wybrać opcję „bon turystyczny” jako sposób płatności. Szczegóły na: https://magiczneogrody.com/informacje

Bilet grupowy do Magicznych Ogrodów umożliwia wejście zarówno rodzinom z dziećmi, jak i samym dorosłym (minimum 3 osoby). W przypadku dzieci – zawsze musi im towarzyszyć przynajmniej jedna osoba dorosła. Zapraszamy więc z całą rodziną lub na pełen przygód wyjazd z przyjaciółmi!.

Kupując bilet do naszego Parku, masz przejrzyste warunki i korzyści. Możesz u nas spędzić cały dzień i wielokrotnie korzystać ze wszystkich atrakcji, płacąc jedynie za wstęp. Przeżyjesz rodzinne przygody w otoczeniu pięknej przyrody, bez jakichkolwiek dopłat!

Bilet kupiony za pośrednictwem strony internetowej jest ważny do 30 września danego sezonu. Data ta jest umowna i może być wydłużona, jeżeli nasz Park będzie czynny dłużej. Wówczas Twój bilet będzie uznany przy wejściu. Każdorazowo informujemy o tym za pośrednictwem naszych mediów.

Prosimy sprawdzić skrzynkę odbiorczą oraz SPAM. Jeśli biletów nie ma, a nasze infolinie będą przeciążone, prosimy pobrać na urządzenie mobilne potwierdzenie wykonania przelewu. Będzie ono stanowiło dowód zakupu biletów i tym samym umożliwi bezproblemowe wejście do nas.

Jeśli zaistnieje potrzeba otrzymania faktury z datą dnia zakupu, prosimy o wcześniejszy kontakt kasy@magiczneogrody.com.

Zniżka z Kartą Dużej Rodziny naliczana jest u nas w kasie Parku i wynosi 10%. Nie łączy się z innymi promocjami.

Bon Turystyczny zrealizujesz online oraz w kasie Magicznych Ogrodów oznaczonej „U nas zrealizujesz Bon Turystyczny”. Płatność bonem na naszej stronie jest bardzo wygodna. Wystarczy wybrać opcję „bon turystyczny” jako sposób płatności. Szczegóły na: https://magiczneogrody.com/informacje

Oczywiście, choć zachęcamy do przyjazdu w innym terminie. Jeśli się nie uda. prosimy o kontakt mailowy na adres: bilety@magiczneogrody.com.

Wszystkie atrakcje w cenie biletu:

Kup bilet

Ważny do końca sezonu 2023

Godziny otwarcia

soboty i niedziele 10:00 – 19:00

Dojazd / Wyznacz trasę

Darmowy parking