Dotychczasowa praktyka pokazała, że jesteśmy przygotowani na przyjęcie Gości w różnych warunkach, także nieco trudniejszych. Z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych jesteśmy w stanie zapewnić Wam komfortowy i bezpieczny rodzinny pobyt. Magiczne Ogrody to olbrzymi, 18-hektarowy ogród, z setkami tysięcy roślin: drzew, krzewów i kwiatów. Spacerując szerokimi, wygodnymi ścieżkami mijamy stawy i szumiące wodospady. To dom dla wielu gatunków zwierząt: owadów, płazów, gadów i ptaków. To tematyczne krainy, oddzielone naturalnymi barierami. Wszyscy wiemy, że natura to coś, co pozwala nam uzyskać równowagę i zadbać o zdrowie. My wiemy, że wszyscy bardzo oczekujemy teraz możliwości spędzenia czasu w kontakcie z naturą.

Po doświadczeniach z ubiegłych lat wiemy, że jesteśmy w stanie podołać nowym wyzwaniom. Wszystkich nas obowiązują nowe zasady – wspólnie dostosujmy się do nich.

Dwa lata w nowych realiach pokazały, jak ważne jest stosowanie się do obowiązujących regulacji. Wiemy, że jest to możliwe. Mamy świadomość, że Magiczne Ogrody stały się ważnym generatorem ruchu turystycznego w regionie, mającym duże znaczenie dla działania miejsc noclegowych i restauracji w Janowcu i Kazimierzu Dolnym.

W obecnej sytuacji polecamy ich zakup przez Internet. To gwarancja szybkiego i bezpiecznego przejścia przez bramę. Bilety do nas można kupić także w kasach, ale zakup przez Internet będzie tańszy i bezpieczniejszy.

Bon Turystyczny zrealizujesz online oraz w kasie Magicznych Ogrodów oznaczonej „U nas zrealizujesz Bon Turystyczny”. Zachęcamy do zakupu biletów online! To gwarancja wejścia do nas od razu po przyjeździe. Bonem można zapłacić na naszej stronie, wybierając „bon turystyczny” jako sposób płatności. W celu usprawnienia transakcji przygotuj 16-cyfrowy kod, który otrzymałeś w celu realizacji płatności. Nasi Konsultanci w ciągu 24 godzin skontaktują się z Tobą! Można także zapłacić bonem podczas konsultacji telefonicznej. Szczegóły na: https://magiczneogrody.com/informacje/.

Wszystkie restauracje, kawiarnie i lodziarnie w Magicznych Ogrodach to tak naprawdę ogródki restauracyjne. Obowiązujące przepisy pozwalają nam na ich otwarcie.

Tak, zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami. Czekają na was dwa sklepy i na pewno dla wszystkich wystarczy pamiątek!

Oczywiście! Wszyscy baśniowi mieszkańcy będą z nami. Już nie mogą się doczekać!

Wszystkich nas obowiązują reguły zachowania dystansu społecznego. Wiemy, że to nowa sytuacja, trudna, zwłaszcza dla dzieci. Prosimy, zadbajcie o bezpieczeństwo własne i waszych podopiecznych.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć zachowania Mordoli. Noszą ze sobą worki, które czasem dla żartu zakładają sobie na głowy. Z pewnością znajdą swój sposób, żeby zastosować się do ogólnych zaleceń.

Tak, będzie ono dla Was dostępne. Odważni będą mogli złożyć wizytę Aragowi na obowiązujących aktualnie zasadach.

Czy wyobrażacie sobie śmiałka, który podszedłby do Araga na tyle blisko, żeby założyć mu maskę?

Będziemy dezynfekować wszystkie urządzenia, obiekty budowlane, restauracyjne i atrakcje zgodnie z obowiązującymi zaleceniami.

Oczywiście! Pociągi w Polsce kursują i nasza kolejka w Kwiatowej Dolinie także będzie działać, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami.

Skrzat sprawdził stare kroniki i zerknie do nowszych, ale wszystko wskazuje na to, że obecna sytuacja na świecie nie wyklucza honorowych krasnoludzkich pojedynków.

Wielokrotnie pisaliście o naszych czystych i komfortowych toaletach. Zapewniamy, że ten poziom utrzymamy i dołożymy jeszcze więcej starań, żebyście czuli się w nich komfortowo. Toalety będą regularnie dezynfekowane i ozonowane.

Nasz dział sprzedaży zajmuje się wycieczkami, w tym ich rezerwacją. Prosimy o telefon w sprawie rezerwacji w dni powszednie w godzinach 8:00- 16:00 na numer: 500-032-772.

Tak jak w każdym sklepie, jeśli chodzi o zakupy – zachowanie dystansu społecznego i płatności bezgotówkowe bardzo pożądane!

Starajcie się przyjeżdżać w godzinach porannych, zwłaszcza w soboty. Jeśli się Wam nie uda, a chcecie ominąć kolejki, poleniuchujcie trochę i przyjedźcie do nas po obiedzie (około 14:00). Zapraszamy także na naszą Facebookową Grupę „Przyjaciele Magicznych Ogrodów” – tam możecie się poznać i umówić na przyjazd tak, aby uniknąć tłumów.

Obowiązuje nas zalecenie o udostępnieniu 15 m kwadratowych na każdego gościa. Magiczne Ogrody to 14 hektarów parku i 4 hektary miejsc parkingowych.  Bezpiecznie i z zachowaniem limitów z rozporządzenia  zmieścimy wszystkich. Nasze szerokie ścieżki spacerowe pozwolą Wam na zwiedzanie zgodnie z regułą dystansu społecznego.

Będzie można skorzystać z naszych atrakcji i obiektów do zwiedzania na takich zasadach, jak w innych obiektach, np. muzeach, ogrodach botanicznych. Zasady podamy wkrótce!

Zasady wstępu do Parku określa Regulamin Parku. Dotychczas nie zdarzyła się sytuacja, w której osoby posiadające ważny bilet i spełniające warunki opisane w Regulaminie nie zostały wpuszczone do Magicznych Ogrodów.

W obecnej sytuacji ważne jest, by unikać tłumów. Dlatego zachęcamy do zakupu biletów przez Internet oraz zaplanowania wizyty w godzinach porannych lub popołudniowych. Dotychczas  tłumnie zjawialiście się pod naszą bramą w porze obiadowej. Zachęcamy do odwiedzin we wskazanych porach. Zwiększy to komfort Wasz i innych Gości.

Bilet kupiony za pośrednictwem strony internetowej jest ważny do 30 września danego sezonu. Możecie już kupować bilety na sezon 2021. Do zobaczenia!

Oczywiście. Warto także przyjechać w innym terminie, zwłaszcza że bilety na sezon 2020 będą ważne także w sezonie 2021! Zachęcamy do wymiany biletu na voucher zamiast dokonywania zwrotu.

Prosimy sprawdzić skrzynkę odbiorczą oraz SPAM. Jeśli biletów nie ma, a nasze infolinie będą przeciążone, prosimy pobrać potwierdzenie wykonania przelewu. Będzie ono stanowiło dowód zakupu biletów i tym samym umożliwi bezproblemowe wejście do nas.

Prosimy sprawdzić skrzynkę odbiorczą oraz SPAM. Jeśli biletów nie ma, a nasze infolinie będą przeciążone, prosimy pobrać potwierdzenie wykonania przelewu. Potwierdzenie przelewu będzie stanowiło dowód zakupu biletów i tym samym umożliwi bezproblemowe wejście do nas.

Tak. Jeśli zaistnieje potrzeba otrzymania takiej faktury prosimy o wcześniejszy kontakt kasy@magiczneogrody.com

Wszystkie atrakcje w Magicznych Ogrodach są w cenie biletu.

Atrakcje znajdujące się na terenie parku przeznaczone są dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Posiadamy jedynie dwie strefy z ograniczeniem wiekowym. Najnowszą taką atrakcją są Mosty w koronach Drzew – dostępne dla dzieci od 4. roku życia z opiekunem, a samodzielnie od 8. roku życia. Ponadto tajemnicze Mroczysko – dostępne wyłącznie dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Zdecydowanie tak. Ścieżki w parku są dostosowane do tego, by mogły się po nich poruszać osoby na wózkach inwalidzkich. Tak samo swobodnie może poruszać się więc po parku mama ze swoją pociechą w wózku. W toaletach są też przygotowane przewijaki, a w restauracji można poprosić o podgrzanie słoiczka z posiłkiem dla dziecka. We wszystkich obiektach gastronomicznych znajdują się krzesełka do karmienia dla małych dzieci.

Zawsze warto przygotować się odpowiednio do warunków pogodowych, wziąć ze sobą odpowiednią odzież, wygodne obuwie. Dobrze mieć dla dzieci odzież na zmianę, ewentualnie ręcznik – w parku znajdują się miejsca do zabaw wodnych. W słoneczne dni dobrze mieć ze sobą środki do ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Trzeba też pamiętać, że ogrody zamieszkiwane są nie tylko przez istoty magiczne, ale też stworzenia należące do świata natury. Warto przygotować się na spotkanie z nimi zabierając ze sobą środki ochrony przed owadami i aparat!

Odpowiednie przygotowanie się do wizyty pozwoli dzieciom na spontaniczne doświadczenia stymulujące jego rozwój, a Państwu oszczędzi stresu i zmartwień (np. z powodu zamoczonej wodą odzieży itp.)

Magiczne Ogrody to bajkowa przestrzeń, w której spotyka się dobro i zło. Większa część parku to przyjazne otoczenie zamieszkiwane przez dobre istoty. Jedynie Mroczysko jest inne. To strefa obrazująca zło. Poczucie strachu i niepokoju w Mroczysku jest stymulowane poprzez starannie dobrane bodźce, m.in. głośny dźwięk.
W pierwszych latach swojego życia dziecko nie rozróżnia prawdy od fikcji, a intensywne przeżycia wzmocnione przez przypadkowe zdarzenia, na które nie mamy wpływu (nagły krzyk, zagubienie się), mogą okazać się powodem niejednej nieprzespanej nocy.
W trosce o dzieci, ich wrażliwą naturę, działając w porozumieniu z psychologiem i pedagogiem, wprowadziliśmy dolną granicę wieku uprawniającą do przekroczenia bramy Mroczyska – ukończenie 6 roku życia.
Zachęcajmy dziecko do podejmowania nowych wyzwań w granicach jego możliwości. W ten sposób stwarzamy mu warunki do harmonijnego rozwoju opartego na poczuciu własnej wartości.

W Magicznych Ogrodach jest pięć restauracji. Pierwszy z nich znajduje się na Dziedzińcu, a drugi w Drzewach. Kolejne dwa to Czerwona Karczma przy Krasnoludzkim Grodzie oraz Grill przy Polu Turniejowym. Nowością jest Marchewkowa (przy Marchewkowym Polu).

Tak. W restauracji przy wejściu do parku dostępne są: czajnik, kuchenka mikrofalowa i podgrzewacz do butelek.

Chociaż w Magicznych Ogrodach można się cieszyć urokami plażowania to jednak nie ma możliwości połączenia tej formy odpoczynku z pływaniem. Chętni mogą pobrodzić w wodzie – taka możliwość ucieszy z pewnością wszystkie dzieci.

Park jest zbudowany tak, by osoby chcące skryć się przed słońcem, mogły odpocząć w cieniu. Odpocząć można m.in. w zagajniku, ale też na trasie zwiedzania, gdzie odnajdą Państwo zacienione miejsca.

Tak. Na miejscu znajdą Państwo potrzebny sprzęt. Trzeba jedynie zabrać ze sobą węgiel, jedzenie, talerzyki i sztućce.

Tak. Przed opuszczeniem parku należy zgłosić się do ochrony po pieczątkę uprawniającą do powrotu tego samego dnia.

Na terenie parku nie ma pylących traw. Nie mamy niestety żadnego wpływu na to, co znajduje się dokoła niego. Nie możemy zagwarantować, że podczas pobytu w Magicznych Ogrodach nie wystąpią żadne reakcje alergiczne, jednak do tej pory nie mieliśmy żadnych sygnałów od naszych gości o przypadkach wystąpienia silnych reakcji uczuleniowych.

Prosimy o skorzystanie z podstrony: Dojazd

Niestety na teren parku nie można wprowadzać psów ani innych zwierząt. Kierujemy się tutaj przede wszystkim względami bezpieczeństwa i higieny.

Tak, bilet grupowy do Magicznych Ogrodów umożliwia wejście zarówno rodzinom z dziećmi, jak i samym dorosłym (min. 3 osoby). W przypadku dzieci – musi im towarzyszyć zawsze przynajmniej jedna osoba dorosła.

Tak! Bon Turystyczny zrealizujesz online oraz w kasie Magicznych Ogrodów oznaczonej „U nas zrealizujesz Bon Turystyczny”. Zachęcamy do zakupu biletów online! To gwarancja wejścia do nas od razu po przyjeździe. Bonem można zapłacić na naszej stronie, wybierając „bon turystyczny” jako sposób płatności. W celu usprawnienia transakcji przygotuj 16-cyfrowy kod, który otrzymałeś w celu realizacji płatności. Nasi Konsultanci w ciągu 24 godzin skontaktują się z Tobą! Można także zapłacić bonem podczas konsultacji telefonicznej. Szczegóły na: https://magiczneogrody.com/informacje/.

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia

  • codziennie
10:00 - 19:00