Szary Mordol, magia ognia i świąteczny jarmark na Zamku w Janowcu

16 i 17 grudnia zamkowe mury w Janowcu ożyły magią świątecznego jarmarku, który zapisze się w historii jako udane wydarzenie pełne barwnych atrakcji i radosnych chwil.

Kolorowe oświetlenie, stoiska pełne ozdób i pysznych dań przyciągnęły licznych miłośników atmosfery bożonarodzeniowej, tworząc wyjątkowy klimat. Już przy wejściu na dziedziniec zamku odwiedzający zostali przywitani zapachami świątecznych przysmaków.

Bardzo oczekiwanym gościem jarmarku był Szary Mordol. To daleki krewny Mordoli z Magicznych Ogrodów. Na co dzień mieszka na odległej Północy. Szybko przywołał uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych. Jego pierwsza wizyta w Janowcu była pełna zabaw i mordolowych tańców, które sprawiły, że stał się ulubieńcem uczestników.

Rozświetlenie choinki i powitanie gości oficjalnie rozpoczęło imprezę.
Następnie odbyła się uroczysta wigilia, podczas której dzielono się opłatkiem. Każdy mógł spróbować świątecznych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Na stoisku Magicznych Ogrodów czekały grillowane przysmaki, bigos, pierogi z barszczem i grzane wino.

Sobota zakończyła się pokazami Krasnoludów z Magicznych Ogrodów, które popisały się grą na bębnach. Później zachwyciły widownię efektownym fireshow. Ogniem opowiedziały historię Magicznych Ogrodów, wzbudzając entuzjazm widowni.

Drugiego dnia na jarmarku pojawił się Święty Mikołaj, a dziedziniec zamku wypełnił się kolędami, pastorałkami i uśmiechami dzieci. Po południu na scenie wystąpiły Wróżki Smużki, a wspólny Taniec Radości pozwolił zgromadzonym ogrzać także serca.

Kolejne pokazy Krasnoludów, tym razem przy parku zamkowym, zapewniły widowiskowe zakończenie jarmarku. Pokaz ognia, czyli “Historia Magicznych Ogrodów”, zachwycił widzów. Był to symboliczny moment rozpoczęcia obchodów 10 – lecia Magicznych Ogrodów.

II Jarmark Świąteczny na Zamku w Janowcu okazał się spotkaniem pełnym bliskości, radości i niesamowitych wrażeń. Powstała nowa tradycja, która będzie kontynuowana w kolejnych latach. Szary Mordol zostawił w naszych sercach ciepłe wspomnienia. Jesteśmy pewni, że odwiedzi nas za rok!

Organizatorzy imprezy: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym, oddział Zamek w Janowcu,
Współorganizatorzy: Urząd Gminy Janowiec, Urząd Gminy Przyłęk, Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu, Fundacja JanOwca, Magiczne Ogrody Rodzinny Park Tematyczny Janowiec Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Skip to content