Magiczne Ogrody Janowiec to pierwszy w Polsce rodzinny park tematyczny, stworzony na bazie autorskiej baśni. Motywem przewodnim „Baśnika Magicznych Ogrodów” jest walka dobra ze złem. Bohaterowie parku angażują zwiedzających do zabawy i odkrywania jego tajemnic. W tym rodzinnym parku rozrywki odbywają się tematyczne wydarzenia, festiwale, bale, koncerty, inscenizacje bitew oraz oryginalne pokazy taneczne i kaskaderskie.
„Baśnik Magicznych Ogrodów” to opowieść o przyjaźni i konflikcie dwóch magów, założyciela Magicznych Ogrodów – Zorana, oraz mrocznego Araga, których podzieliły odmienne dążenia oraz miłość do czarodziejki Tuuli. To opowieść o skomplikowanej przyjaźni, miłości, ale też zazdrości i chęci zemsty.
Baśnie rozwijają wyobraźnię, uczą o wartościach oraz rozróżniania dobra od zła. Rodzinny park tematyczny Magiczne Ogrody stanowi unikalne połączenie ogrodu z zawartą w tej baśni alegorią życia. Obrazuje złożoność ludzkiej natury. W Magicznych Ogrodach kluczem do nauki przez doświadczenie jest wspólna rodzinna zabawa. Ten park tematyczny ma łączną powierzchnię ponad 18 hektarów i jest podzielony na tematyczne krainy. Jego oryginalne, bezpieczne atrakcje pozwalają na swobodną zabawę, która prowadzi do poznawania świata.
Wielka Bitwa to wydarzenie unikalne w skali kraju – inscenizacja, w której rodziny są równocześnie widzami oraz uczestnikami. To jedyne wydarzenie w Polsce, w którym obok siebie do zabawy stają doświadczeni rekonstruktorzy, animatorzy i Goście, by wspólnie wziąć udział w bitwie i zadecydować o jej losach. To spektakl inspirowany przygodami bohaterów „Baśnika Magicznych Ogrodów”, którego scenariusze są konsultowane z pedagogami. To okazja do podejmowania wyborów i wyzwalania emocji. Jedyna w swoim rodzaju lekcja asertywności dla dzieci. Szansa, by nauczyć się samodzielności i budować pewność siebie z szacunkiem do innych.
Jaki jest przebieg Wielkiej Bitwy? Rekruterzy przyjmują ochotników do wybranej przez nich armii. Uczestnicy przechodzą szkolenie z fechtunku w Krasnoludzkim Grodzie. Obejmuje ono m.in. naukę władania mieczem, posługiwania się tarczą oraz poruszania się w szyku bojowym. Po szkoleniu, na znak dowódcy, armie zajmują pozycje i ruszają do boju. Dowódcy armii wydają rozkazy i czuwają nad bezpieczeństwem uczestników. Rozpoczyna się emocjonująca zabawa ruchowa z elementami pokazów ogniowych.
Każda z tych inscenizacji stanowi unikalne widowisko i rodzinne przeżycie. Tu dziecko pod nadzorem rodzica dokonuje wyboru: dobro, czy zło? Uczy się dyscypliny i honorowego postępowania oraz jak wygrywać i przegrywać. Wielka Bitwa to w obecnych czasach wymowna alegoria życia i obrony wartości, które cenimy.