Wypróbuj nasze pomysły na ozdoby wielkanocne!

Wielkanoc tuż tuż! Z pewnością zastanawiasz się jak, ozdobić świąteczny stół tak, by zachwycił bliskich. Przychodzimy z pomocą na ozdoby last minute na Wielkanoc, które możesz z łatwością zrobić razem ze swoimi dziećmi! Proste, efektowne, cieszące oko i kolorowe. Skorzystaj z kilku porad Bulwiaków i wspólnie z nami ozdóbcie świąteczny stół.

Najpopularniejsze ozdoby świąteczne to bez wątpienia pisanki wielkanocne. Tradycja tworzenia pisanek ma bardzo długie korzenie w historii. Pisanki symbolizują życie i nowy początek. Polskie tradycje związane z pisankami i jajkami mówią o bogactwie, zdrowiu i pomyślności. Nic więc dziwnego, że tradycja tworzenia pisanek jest tak popularna w naszym kraju. Istnieje bardzo wiele technik ozdabiania jajek- niektóre o wiele łatwiejsze niż inne… Dziś Bulwiaki pokażą Ci jedną ze swoich ulubionych! Potrzebujesz jajek, mąki pszennej i ziemniaczanej (po łyżce), wody oraz wycinków z gazet, bibułek i kolorowych papierowych serwetek.

Porady Bulwiaka

Jak ozdobić Twoje pisanki? Wystarczy że połączysz mąkę z wodą tak, by powstała gęsta papka. Podgrzej miksturę w mikrofali. To twój naturalny klej ekologiczny – prosty w przygotowaniu i nietoksyczny. Taki klej możesz przygotować ze swoimi dziećmi. Mamy nadzieję, że właśnie są koło Ciebie i pomagają Ci podczas tej pięknej tradycji przygotowywania pisanek wielkanocnych. Jeżeli przygotowałaś już swój ekologiczny klej, pora na wycięcie ozdób z gazetek i bibułek. Ustaw jajko na podpórce (Bulwiaki radzą, żeby użyć podstawki do jajek – z łatwością wyczyścisz ją po skończonej zabawie). Teraz użyj pędzelka, aby posmarować nim jajko. Ułóż na nim wybrane, wycięte elementy z bibułek, tworząc swój niepowtarzalny wzór. Lekko dociśnij opuszkami palców. Teraz twoja pisanka musi wyschnąć. Za mniej niż pół godziny będzie mogła zdobić świąteczny stół! Z pewnością zachwyci Twoich bliskich.

Udanych, rodzinnych świąt!

Potrzebujesz innego pomysłu na ozdobę wielkanocną? Bulwiaki znów mają dla Ciebie świetny pomysł! Z pewnością znasz już Marchewkowe Pole w Magicznych Ogrodach. To wyjątkowa kraina, która obrodziła w olbrzymie marchewki! Mamy też nadzieję, że lubisz te warzywa i wiesz jak wiele witamin mają. Czemu by nie wykorzystać ich jako elementu zdobiącego Twój rodzinny stół? Wykonanie takiej ozdoby jest bardzo proste, a może być ona praktyczną pomocą podczas wielkanocnego śniadania. Potrzebujesz jedynie pomarańczowej serwetki i zielonego sznurka. Serwetkę zroluj, zaczynając od najwęższej części. Jak to zrobić? Ułóż serwetkę na stole i złap jeden z jej rogów. Teraz zacznij rolować materiał tak, aby powstał rulon węższy w jednej części i szeroki u góry – to będzie Twoja marchewka. Teraz przygotuj sznurek – zwiąż górę serwetki, a serwetkę ułóż obok talerza lub na talerzu tak, aby zielony sznurek był na samej górze. Taką ozdobę świąteczną mogą wykonać także Twoje dzieci. To świetny pomysł na rozwijanie ich kreatywności i motoryki małej. Poza tym możesz spędzić z nimi wartościowy czas, który na długo zapamiętasz, a Twój świąteczny stół będzie wyglądał przepięknie!

Jeżeli potrzebujesz jeszcze jakiejś porady od Bulwiaków, pamiętaj, że znajdziesz je w Magicznych Ogrodach lub na naszej stronie internetowej… Wesołych Świąt w rodzinnym gronie i do zobaczenia w świecie baśni!

Skip to content