Otwieramy Magiczne Ogrody 27.04! Wejdź do świata baśni!

Poznaj prawdziwy polski tulipan – Magiczne Ogrody!

Piękne i prawdziwe polskie tulipany stworzyła ręka jedynego polskiego hodowcy tulipanów, Romana Szymańskiego. Unikatowa odmiana Magiczne Ogrody, której wyhodowanie zajęło 25 lat, została ochrzczona w 2020 roku. Dlaczego jest tak wyjątkowa i sama myśl o niej wzrusza?

„Nowa odmiana tulipana jest jak potencjalny przebój. Dlaczego? Każda kompozycja muzyczna potrzebuje sztabu specjalistów, by uczynili z niej hit! Podobnie nowe odmiany kwiatów są efektem pracy wielu ludzi! Swoje odmiany tworzę po to, by były wytrzymałe, piękne i nieco baśniowe. Marzę o tym, by wszystkie moje tulipany były powszechnie dostępne w sprzedaży i uszczęśliwiały nabywców swoim nietuzinkowym wyglądem!” – mówi Roman Szymański.

Magiczne Ogrody i ich roślinność są stale doglądane przez najlepszych specjalistów. Znajduje się u nas kolekcja tulipanów, wybranych osobiście przez mistrza Romana Szymańskiego. W tym odmiana, która stała się przebojem, jak można stwierdzić po latach. Jesteśmy niezwykle dumni, że ten tulipan nosi nazwę „Magiczne Ogrody”!

Ten przepiękny kwiat powstawał pod czułym okiem jedynego w Polsce hodowcy tulipanów przez blisko 25 lat! Świadectwem prawdziwej pasji pana Romana jest fakt, że swoją przygodę z tulipanami rozpoczął, kiedy miał zaledwie 13 lat, pod troskliwym okiem ojca, również pasjonata tulipanów.

magiczne ogrody (3) 3b tulipan

Nowy tulipan powstał z krzyżówki dwóch kwiatów. Swoją wyjątkowość zawdzięcza amarantowemu kolorowi kielicha (odcień ciemnej czerwieni przechodzącej w fiolet), na końcu którego znajdują się strzępki z akcentami szlachetnej bieli. Kolorystyka tego pięknego kwiatu w naturalny sposób nawiązuje do flagi narodowej, a także do flagi Janowca. Magiczne Ogrody są ambasadorami tych wyjątkowych tulipanów na całym świecie!

Oprócz tulipanów w Magicznych Ogrodach można podziwiać wiele innych kwiatów i roślin, m.in. róże Kordesa, lilaki, piwonie czy hortensje. Odwiedźcie nas i przekonajcie się, jak tu pięknie…

Skip to content