baśnik

„Baśnik Magicznych Ogrodów”. Klasyczna baśń w arcynowoczesnej oprawie.

Co łączy Zorana i Araga – dwóch potężnych magów i przyjaciół z dzieciństwa? Co ich podzieliło? I skąd wzięły się w tej historii smoki? „Baśnik Magicznych Ogrodów” to opowieść, która wciągnie Cię w barwny i niezwykły świat, który ma też swoją mroczną i tajemniczą stronę. To baśń o przyjaźni i miłości, ale też zazdrości, gniewie i chęci zemsty. Na kartach tej książki można doszukać się wielu emocji, dostrzec ukryte pod nimi potrzeby, przyjrzeć się światu, który tak naprawdę jest też wokół nas, mimo, że nie ma w nim smoków. Ale… czy aby na pewno nie ma?
baśnik magicznych ogrodów

O Autorach

Tekst:

Sylwia Kołsut – mama dwóch synów, dzięki którym odkryła, jak fascynujący może być świat, jak skomplikowane rzeczy mogą być czasem bardzo proste i odwrotnie. Od lat związana z ogólnopolskimi i lokalnymi fundacjami i stowarzyszeniami, wolontariuszka. Wierzy w moc porozumienia bez przemocy. Zaczytana w literaturę, również dziecięcą.

Karolina Dejneko – mama syna, dzięki któremu odkryła, że chce się spełniać zawodowo na drodze realizowania dziecięcych potrzeb. Bliska jest jej edukacja przez zabawę. Założycielka Akademii Niezwykłych Umiejętności i bawialni Trolejbus w Lublinie, popularyzatorka zabawek i produktów sensorycznych.

Ilustracje:

dr hab. Jakub Pieleszek – tata dwójki dzieci, dzięki którym odkrył w sobie dziecko i zobaczył świat na nowo, również jako artysta. Profesor ASP w Gdańsku, uczy innych, ale też sam nie ustaje w poszukiwaniu wiedzy. „Baśnik” widziany jego oczami jest światem wielokulturowych przekazów, oddaje pole wyobraźni tworząc na kolejnych kartach książki zaskakujące znaki czerpiące z postludowości. Wycinanki, wypukłości, graficzne umowności i dosłowności – to propozycje autora mające zainspirować czytelników do własnych poszukiwań znaczeń i odkrywania baśni w nowym, fascynującym wymiarze.

Skip to content