Zalecamy zaplanowanie całego dnia na wizytę w naszym parku tematycznym, aby móc w pełni cieszyć się wszystkimi atrakcjami. Z uwagi, że teren parku jest rozległy warto poświęcić też trochę czasu na relaks, zabawę z rodziną.
Niezapomniana Lubelszczyzna – atrakcje w baśniowym świecie Magicznych Ogrodów
Choć często niedoceniana, Lubelszczyzna kryje w sobie wiele skarbów – od urokliwych miasteczek, przez dziką przyrodę, aż po atrakcje, które potrafią zaskoczyć każdego, bez względu na wiek. Jednym z takich miejsc są Magiczne Ogrody – nasz tematyczny park rozrywki dla dzieci i dorosłych. Powstał z myślą o dzieciach, ale bawi i zachwyca całe rodziny.
Położony w Trzciankach koło Janowca, zapewnia niecodzienne przeżycia w otoczeniu natury i świata baśni. To nie jest kolejny park z dmuchańcami i głośną muzyką, lecz tętniąca życiem kraina z własną opowieścią, bohaterami i przestrzenią zaprojektowaną tak, aby edukować przez działanie i doświadczenie.
Mordole, Krasnoludy i inne stworzenia uwielbiane przez najmłodszych
Pierwszy kontakt z Magicznymi Ogrodami jest jak wejście do książki z ilustracjami, które ożyły. Już przy wejściu witają gości baśniowe postacie, które dzieci błyskawicznie obdarzają sympatią. Każde ze stworzeń ma swoją historię i charakter. Sprawia to, że mali odkrywcy w naturalny sposób wchodzą w rolę bohaterów opowieści. Taka forma zabawy rozwija wyobraźnię, buduje empatię i uczy rozumienia świata poprzez relacje. Przechadzka po niezwykłej krainie to prawdziwa uczta dla wyobraźni, zarówno dziecięcej, jak i dorosłych.
Magiczne miejsca – Dom Czarodzieja, Kwiatowa Dolina czy Ogród Wróżek – przyciągają wzrok i budzą zachwyt. Mnóstwo radości czeka też na Marchewkowym Polu, w Smoczym Gnieździe i Krasnoludzkim Grodzie, gdzie każdy zakątek kryje kolejną niespodziankę. Wśród parkowych ścieżek można natknąć się na tajemnicze Wróżki Smużki, które zamieszkują tylko rodzinny park rozrywki Magiczne Ogrody, a także na Skrzata Kronikarza, oraz rozbrykane Bulwiaki, których nie spotkamy nigdzie indziej.
Atrakcje w Krasnoludzkim Grodzie, które uczą odwagi i kształtują pewność siebie
Jedną z najbardziej emocjonujących atrakcji są Tunele, czyli podziemne korytarze, które dzieci mogą samodzielnie eksplorować. Z zewnątrz wyglądają niepozornie, ale w środku kryją przygodę, która budzi ekscytację i chęć sprawdzenia siebie. Dla dzieci przejście przez nie to nie tylko zabawa, ale też nauka samodzielności, cierpliwości i pokonywania własnych ograniczeń. Każde znalezione wyjście to triumf i rosnące poczucie sprawczości. W tunelach dziecko staje się prawdziwym odkrywcą!
W samym sercu Krasnoludzkiego Grodu czekają Smocze Łodzie, wyjątkowe huśtawki, które poruszają się dzięki naprzemiennemu przeciąganiu lin. Ta nietypowa forma zabawy wymaga współdziałania i świetnie wpływa na koordynację ruchową, jednocześnie dając mnóstwo satysfakcji i odprężenia. Kołysanie się na Smoczych Łodziach to nie tylko prawdziwa przyjemność, ale także ćwiczenie dla mózgu i ciała. Ruch huśtawki wspiera tworzenie się połączeń nerwowych i wpływa pozytywnie na układ przedsionkowy, który odpowiada za równowagę. W efekcie poprawia się koncentracja, a ciało poddaje się kojącemu wyciszeniu.
Sensoryczna ścieżka, którą czuje się stopami
W świecie ekranów i nadmiernego bodźcowania elektroniką kontakt z naturą ma nieocenioną wartość. W parku rozrywki Magiczne Ogrody czekają na gości wyjątkowe ścieżki sensoryczne, stworzone z myślą o chodzeniu boso. Każda z nich dostarcza innych wrażeń dotykowych, uczy uważności i wzmacnia czucie głębokie. Dzieci doświadczają faktur i temperatur, trenując jednocześnie integrację sensoryczną, która jest kluczowa dla ich harmonijnego rozwoju.
Wodne eksperymenty, które wciągną każde dziecko
Wybierając się na weekend z dzieckiem do Magicznych Ogrodów, nie pomińcie Wodnego Świata! Tu nie ma zakazów ani ograniczeń, a dzieci mogą swobodnie eksperymentować z wodą. Są pompy, rynienki, koła wodne i płytki staw, w którym można brodzić. Woda odgrywa tutaj główną rolę. W starannie zaprojektowanej strefie sensorycznej dzieci mogą rozwijać zmysł dotyku, poprzez przelewanie i chlapanie oraz eksperymentować z siłą oraz kierunkiem przepływu. Wszystkie urządzenia zapraszają do samodzielnych działań. Najmłodsi odkrywają podstawy fizyki, nie zauważając nawet, że się uczą.
W tym czasie dorośli mogą usiąść wygodnie na leżaku, złapać promienie słońca lub odpocząć w cieniu drzew. Wokół szumią strumienie i błyszczą oczka wodne. Wszystko po to, by zapewnić spokój, relaks i doskonałą scenerię do rodzinnego wypoczynku, z dala od hałasu i pośpiechu codzienności.
Co kryje Lubelszczyzna – atrakcje, które na długo zapadną w pamięć
W samym sercu Janowca, obok którego zlokalizowane są Magiczne Ogrody, wznosi się monumentalny zamek, jedna z najpiękniejszych renesansowych warowni w Polsce. Ruiny otoczone zielenią i wznoszące się nad doliną Wisły tworzą niezwykłą atmosferę. Widok rozciągający się z zamkowego wzgórza zapiera dech w piersiach.
Zaledwie kilka minut drogi stąd znajduje się prom rzeczny, który łączy Janowiec i Kazimierz Dolny. Uważany za jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce. Przeprawa sama w sobie stanowi atrakcję. A po drugiej stronie Wisły czekają brukowane uliczki, wąwozy lessowe, ciekawe galerie sztuki i klimatyczne kawiarnie. Lubelszczyzna to świetny pomysł na weekend z dzieckiem, podczas którego wizytę w parku tematycznym Magiczne Ogrody połączycie ze zwiedzaniem interesujących okolic.
Magiczne Ogrody to dużo więcej niż park rozrywki. Miejsce stworzyliśmy z myślą o dzieciach z ogromnym szacunkiem dla ich potrzeb rozwojowych, emocjonalnych i społecznych. Wizyta tutaj to nie tylko świetnie spędzony dzień. To impuls do kreatywności, budowania relacji i rozwoju poprzez kontakt z naturą, sztuką i zabawą. Lubelszczyzna ma swój własny, magiczny punkt na mapie, który warto odkryć razem z dzieckiem. I wrócić po jeszcze więcej przygód!
FAQ
Tak, w Magicznych Ogrodach Karta Dużej Rodziny upoważnia u nas do 10% zniżki od regularnej ceny biletów. Nie łączy się z innymi promocjami.
Tak, obsługujemy płatności bezgotówkowe, w tym BLIK. Zapewnia to wygodę i szybkość transakcji.
Park rozrywki od Kazimierza Dolnego dzielą 24 kilometry. To około 30 minut drogi autem. Z Janowca do Kazimierza pływa też w wybrane dni prom samochodowo-pieszy przez Wisłę.
Nie. Wszystkie atrakcje w naszym parku są w cenie biletu. Dodatkowe środki można przeznaczyć na korzystanie z oferty gastronomicznej oraz na zakup pamiątek.